Derventa Futsal – utorak 23.12

Fantastično futsal veče u Derventi, pregršt odličnih utakmica, rezultatskih preokreta i mnoštvo lijepih poteza i golova. U prvoj utakmici između ekipa iz Slavonskog Broda i Čelinca, drama do posljednjih sekundi, ekipa iz Hrvatske je vodila do posljednjeg minuta, dva puta promašila prazan gol, jer je Čelinac igrao s igračem umjesto golmana, a iz tog drugog promašaja brođana, ekipa  Baja shoes iz kontranapada postiže gol za izjednačenje. Stanivuković brani jedan penal i odvodi svoju ekipu među 12 najboljih na turniru. U drugom susretu , prošlogodišnjeg pobjednika turnira Apeirona iz Banja Luke i ekipe iz Prnjavora za koju nastupaju igrači kmf Ljubić , rezultatski je neizvjesno bilo sve do zadnjih 5 minuta susreta, kada banjalučani u kratkom intervalu postižu tri gola za prolaz u dalje takmičenje. U trećem susretu također odličan futsal , a na terenu su bile ekipe Zekerić voće iz Tuzle i Aksemont za kojeg su nastupali igrači iz Srebrenika i Gračanice. Također drama do zadnjih sekundi, a meč je odlučio pogodak Muratovića pet minuta prije kraja susreta. U  četvrtom meču mlada ekipa Mnk Bosna kompred iz Tuzle je izbacila iz daljeg takmičenja jednog od favorita turnira, ekipu As Zilkić Šije za kojeg su nastupili igrači iz Doboja i 5 reprezentativaca BiH u futsalu iz Sarajeva.

Dramatičan susret gdje je Zilkić napadao, ali brza ekipa iz Tuzle čekala svoju šansi iz kontri. Tuzlaci su dva puta vodili, a Zilkić dva puta uspjevao da izjednači. Tri minuta prije kraja Ćosić postiže gol za vodstvo Tuzle, da bi Ramić u posljednjim sekundama postigao konačni rezultat ovog odličnog meča. U susretu Inox M , za kojeg su nastupili igrači iz Doboja , i domaće ekipe Frukte, za koju su nastupila i 4 reprezentativaca iz Srbije,  bolje su se snašli igrači Frukte i u ranoj fazi utakmice dali dva gola i sigurnom igrom do kraja stigli do ubjedljive pobjede. Pun neizvjesnosti je bio meč Extraproma, igrači Tanga iz Istočnog Sarajeva , i Mramorproma iz Usore, gdje je ekipa Extraproma tri puta vodila, a uporni igrači iz Usore , stizali vodstvo i u zadnjih pet minuta se ušlo s rezultatom 3:3. Tada par grešaka protivnika kažnjava odlični Jelić i donosi pobjedu svom timu. I na kraju šlag na tortu je bio susret Pilane Đurić, igrači iz Srbije, i Fk Sloga iz Crnjelova, za kojeg su nastupili igrači kmf Ugljevik. Odlična futsal predstava gdje je Ugljevik poveo sredinom drugog poluvremena, a onda ide igrač umjesto golmana kod Pilane, a u toj igri ugljevičani na prazan gol šutaju dva puta, jednom stativa a drugi put Šošo glavom izbacuje loptu iz praznog gola. I Pilana je imala dosta šansi, ali lopta nije htjela u gol, a izjednačio je Matijević tri minuta prije kraja. Na kraju meč je odlučio Tomin šutem sa nekih desetak metara kada pogađa same rašlje gola ugljevičana, a na semaforu je stajalo tada jedan minut i jedna sekunda do kraja. Ugljevik ide s gilmanom u protivničkom polju , uspjeva napraviti šansu ali ne i realizovati, tako da dalje ide Pilana Đurić.

Sutra je prva na programu posljednja utakmica osminefinala, a nakon nje utakmice dvije četvrtfinalne grupe. Da podsjetimo da je ostalo 12 ekipa koje su raspoređene u 4 grupe po tri ekipe i samo prvoplasirana ide u polufinale.

17,00:  MNK BROD SIMPLEX – BAJA SHOES=1:1 (2:4)