Derventa “demolirala” Krajinu iz Cazina

U srijedu su odigrani susreti trećeg kola Premijer lige BiH. Rukometaši  Dervente su dočekali ekipu „Krajinu“ iz Cazina, novajliju u eiliti.

Gosti nisu dugo bili  u meču, samo do rezultata 5:5, nakon čega kreće igra Dervenćana. Do prvog poluvremena rezultat je bio 16:9 za Dervenćane, što je bilo nedostižno za ekipu iz Cazina.

U drugom poluvremenu igrači Zorana Dokića kreću još jače i agresivnije što rezultira sa još većim reultatom. Nakon par minuta nastavka, na semfarou je bilo 10 plus za Derventu. Do kraja meča priliku su dobili omladinci Dervente, ali ni to nije uticalo na rezulatat u korist Krajine. Konačan rezultat bio na kraju je bio 39:21 za Derventu, 18 razlike.

Do ove pobjede ekipu Dervente predvodili su Zekić sa devet i Šarenac sa osam pogodaka. Vrijedi i dodati da je golman Starčević upisao deset odbrana na ovom meču.

Derventa je zabilježila drugu pobjedu u tri kola, a u narednom kolu 2. oktobra gostuju kod Prijedora koji je veoma neugodan protivnik na svom terenu.

RK Derventa: Subotić, Živanić 5, Sibinčić 1, Đurđević 1, Lukić 1, Zemunović 5, Milinković 1, Drinić, Pekić 4, Škrga, Stanković 1, Marčeta 3, Starčević(10.odbrana), Šarenac 8, Nikolić, Zekić 9.

Trener: Dokić Zoran, pomoćni trener:Milorad Bjelošević.