Dervenćanke poražene od Slavije: Prokockale vodstvo od 2:0

U Sportskoj dvorani u Istočnom Sarajevu igran je meč petog kola šampionata Republike Srpske za odbojkašice, gdje je domaća ekipa Slavije savladala Derventu.

Dervenćanke dobro otvaraju meč, te sigurnim rezultatom osvajaju prvi set sa 25:17. Sigurnost iz prvog seta igračice Vlade Kovačevića prenose i u drugi, te su povele sa 2:0 (25:20). Ipak, u trećem setu ponestalo je snage igračicama Dervente, te Slavija dolazi do ovog seta sa 25:15.

Nastavak susreta, tačnije četvrti set donio je velika uzbuđnja, ali igračice Slavija uspjevaju da osvoje set sa 25:21, te izjednače rezultat na 2:2. Peti, odlučujuči set pripao je Slaviji sa 15:10.

U narednom kolu Derventa dočekuje Crvenu Zvijezdu iz Obudovca, dok Slavija putuje u goste Magliću iz Foče.

OK Slavija – OK Derventa 3:2 (17:25; 20:25; 25:15; 25:21; 15:10)
Sportska dvorana Istočno Sarajevo.

Slavija: Košarac, Bojović, Rundić, Bošnjak, M.Oro, Vidaković, Dragović, Lučić, Kovač, Okiljevć, A.Oro, Sikima. Trener: Jovica Tošić.

Derventa: Holovka, Tutnjević, Makivić, Tadić, Mar. Malić, Stjepanović, Marić, Smiljić, Babić, Gavrilović, Mag. Malić, Hrustić.Trener: Vlado Kovačević.